Bezpečnostné mreže, ale aj iné bezpečnostné prvky, sú dôležitou súčasťou zabezpečenia objektov pred neželanými vplyvmi. Ich efektivita závisí najmä od kvality výroby, ale rovnako tak aj od odbornej a precíznej montáže. Ani to najtuhšie zábradlie nebude bezpečné pokiaľ bude nesprávne namontované. Vďaka skúsenostiam z oblasti zabezpečenia vieme navrhnúť komplexné zabezpečenie objektu pomocou mreží, hrotov a iných prvkov, ale aj kamerových systémov.
Výplň mreže
Štandardne výplň mreží pozostáva z tyčovích profilov o priemere 12 mm. Takáto výplň však nepredstavuje dostatočnú mieru zabezpečenia pred napr. pákovými kliešťami. V závislosti od typu objektu a požiadaviek preto siahame po minimálne 20 mm profiloch, vďaka čomu bude Váš objekt viac v bezpečí. Ako rám zvyčajne používame profil o šírke 30 mm. Pokiaľ však ide o objekt, v ktorom sú uložené hodnotné veci, odporúčame väčšiu výplň, ako aj rám.
Kotvenie mreže
Na to, aby bol Váš objekt naozaj zabezpečený, je potrebná odborná montáž. Častokrát sa stretávame s mrežami, ktoré sú z výrobného hľadiska v poriadku, avšak boli nesprávne namontované a teda nespĺňajú svoj účel tak, ako by mali. Pri okenných mrežiach sú dve alternatívy: kotvenie spredu a kotvenie dovnútra otvoru. Alternatívu kotvenia vyberáme vzhľadom na možnosti objektu. Každá mreža je zaistená niekoľkými skrutkami o rozmere M12 a viac v chemickej kotve hlboko v stene, vďaka čomu je jej vytrhnutie veľmi náročné. Mreže na dvere sú zaistené v ráme, ktorý je na chemickej kotve uchytený v stene pomocou skrutiek M12 a viac. Dverové mreže ďalej vylepšujeme rôznymi prvkami, ako napr. zavarenie pántov (nedajú sa vytiahnuť), vytvorenie obalu na zámok (nedá sa vylomiť) či doplnenie tuhosti rígelom.
Máte záujem o cenovú ponuku? Pokojne nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formuláru, telefonicky alebo mailom.
Povrchová úprava
Kľúčovým prvkom pri životnosti a funkčnosti oceľových mreží je povrchová úprava. Pokiaľ je prevedená správne, Váš objekt bude v bezpečí dlhé roky. Oceľ ošetrujeme v zásade dvoma spôsobmi: žiarové zinkovanie a práškové lakovanie.
Žiarové zinkovanie spočíva v namočení výrobku do roztaveného zinku, ktorý vytvorí väzbu s oceľou a tým výrobky zakonzervuje. Životnosť pozinkovanej ocele sa udáva v desaťročiach. Nevýhodou žiarového zinkovania je náročnejšia, a teda aj drahšia, príprava na následné lakovanie. Mreža však môže zostať len pozinkovaná, kedy bude mať striebristú farbu.
Práškové lakovanie predstavuje najefektívnejší spôsob nanášania farby na oceľové výrobky. Výrobok sa očistí vo fosfátovom kúpeli, odkiaľ cestuje do lakovne a následne do pece, v ktorej pri 150 °C farba vytvorí pevnú väzbu s oceľou. Farebná škála farieb je naozaj široká a vyberie si každý. Životnosť práškového lakovania je rôzna, pri správnom používaní bez mechanického a chemického poškodenia môže dosiahnuť aj 7 rokov.